Słoik Miłości — idealny prezent DIY dla ukochanej osoby, nie tylko na Walentynki

Słoik miłości na tle poduszki

Nadchodzi święto miłości, a nie masz prezentu? Może zbliżają się urodziny bliskiej osoby albo ważna rocznica? Można z tej okazji kupić jakiś fajny prezent, można zabrać kogoś do kina lub łyżwy, a można też zrobić prezent samemu. Taki samodzielnie zrobiony upominek na pewno wywoła więcej uczuć niż kolejne pudełko czekoladek i będzie wzruszać za każdym razem, gdy się na niego spojrzy. Idealny prezent na walentynki i nie tylko!

Oczywiście możliwości jest sporo. Spersonalizowana poduszka, kubek z własną grafiką, album ze wspólnymi wspomnieniami…. albo słoik miłości!

Małe info: moje DIY cechują się sporą dowolnością, dlatego unikam rozpisywania się krok po kroku. Dowolnie modyfikuj, zmieniaj i personalizuj je, bo o to w tym chodzi. 🙂

Czym jest Słoik Miłości?

Jest to prezent, który za każdym otwarciem ma przynosić uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Wypełniony po brzegi miłością, miłymi wspomnieniami, szczęściem, motywacją i różnymi słodkościami.

A tak poważnie mówiąc, jest to słoik, który wypełniamy miłymi słowami. Domyślnie są to powody, dla których kochamy daną osobę.

Co będzie potrzebne?

Rzeczy potrzebne do zrobienia diy: karteczki, słoik, sznurek i słodkości

Podstawy do wykonania prezentu są banalne. Będziesz potrzebował jedynie:

  • ładnego słoika — może być nawet po ogórkach, jeśli trafia w twoje gusta estetyczne. Postaraj się, aby był sensownej wielkości, nie za mały i nie za duży,
  • kolorowych karteczek — mogą być typu post-it, ale wygodniejszy będzie wkład do kubika, bo jest bez kleju.

W kwestii dekoracji można użyć wszystkiego, co podpowie wyobraźnia:

  • czekoladek lub płatków róż do wypełnienia pomiędzy karteczkami,
  • wstążki lub sznurka (konopny bądź jutowy) do zawiązania etykiety,
  • zakreślaczy,
  • itp.

Wykonanie

Banalnie proste. Bierzesz zapisane karteczki, zginasz je, rolujesz bądź robisz z nich gwiazdki origami (level pro, wpisz origami stars w Google) i wrzucasz do słoika aż do zapełnienia. W ramach urozmaicenia można dodać czekoladki, płatki róż lub podobne słodkości.

Co pisać na karteczkach?

Przede wszystkim powody, dla których kochasz daną osobą. Nawet te najdrobniejsze np. jej piękny uśmiech albo cierpliwość. Nie ograniczaj się.

Możesz też rozwinąć tę ideę dalej. Można tam zapisać wszystko, co sprawi uśmiech na twarzy ukochanej osoby. Ja dodałem:

  • różne miłe wspomnienia związane z daną osobą,
  • cytaty, które są dla was ważne np. z ulubionych utworów.

Proces wykonania diy

Karteczki mogą być w różnych kolorach, ale jeśli zamierzasz uwzględnić „kategorie”, tak jak ja, to dobrym pomysłem jest ustalenie kolorystycznego kodu np. wspomnienia na niebiesko, powody na różowo itp. Przyda się to do zrobienia etykiety z legendą (o tym poniżej).

Warto co jakiś czas zbełtać karteczki np. długopisem, aby nie wchodziły jedna w drugą.

Dekoracje

Do wykończenia użyłem kawałka sznurka oraz beżowego papieru, na którym napisałem kolorystyczną legendę.  Na koniec go nadpaliłem, aby nadać nieco charakteru. Nawet nie trzeba go dziurkować, wystarczy złożyć na pół i w ten sposób nadziać na sznurek. Oczywiście w kwestii udekorowania jest pełna dowolność 🙂

Kolorystyczna legenda

Reszta zależy od fantazji. Ja dodałem tylko drobną zawieszkę, chociaż kusiło mnie, aby dodać płatki róż. 😉

No i gotowe! Idealny prezent na walentynki oraz każdą inną okazję dla bliskiej osoby.

Zawieszka do słoika

Spodobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło jak podasz go dalej i zostawisz po sobie ślad w komentarzach. Blog bez aktywności czytelników jest smutny.