Strony i aplikacje przydatne podczas oglądania anime

To, że oglądam dużo anime już wiadomo. I mam na myśli naprawdę DUŻO. Według statystyk na MALu (o nim za chwilę) obejrzałem prawie 300 tytułów i poświęciłem na to prawie 80 pełnych dni…. czasem mnie to nawet przeraża.

Kiedy ogląda się zaledwie parę wybranych serii, to nie ma się raczej żadnych problemów. Problemy pojawiają się, kiedy sam nie wiesz, który tytuł, na jakim odcinku skończyłeś, co już widziałeś, co kiedy wychodzi itp. I żeby się w tym wszystkim połapać powstało wiele stron i aplikacji, a poniżej przedstawiam te, które polecam.

BTW anime w nagłówku to Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!, w skrócie KonoSuba.

MyAnimeList i MALUpdater

myanimelist.net

Zdecydowanie mój ulubieniec, z którego korzystam już wiele lat. Jest to strona, która pozwala stworzyć własną listę tytułów, które oglądasz, skończyłeś, odłożyłeś na chwilę itp. To także olbrzymia baza danych! Oprócz tytułów, seiyuu (aktorów głosowych) oraz mangaków, ma ranking tytułów, ponieważ każdy może wystawić własną ocenę oraz dodawać tytuły do ulubionych. Dotyczy to zarówno anime, jak i mang oraz light noveli.

Użytkownicy piszą również recenzję oraz, co się bardzo przydaje, piszą rekomendację, do czego ten tytuł jest podobny. Jeśli więc coś Ci się wybitnie spodobało, możesz podejrzeć co jest podobnego.

Konto można połączyć w aplikacji na peceta MALUpdater aby nie musieć każdorazowo wchodzić na stronę, aby uaktualnić obejrzany odcinek. Aplikacja może sama wykryć tytuł i odcinek, i po obejrzeniu co najmniej 5 minut sama go uaktualnia. Z niej zdecydowanie częściej korzystam niż ze strony. Dla estetów dostępnych jest wiele fajnych, mangowych skórek ;)

Anichart

anichart.net
Obecny sezon, jesień 2017

Anichart to strona/ aplikacja webowa, która umożliwia podejrzenie, co wychodzi w danym sezonie anime np. zima 2017/2018. Tytuły można oznaczać według własnych potrzeb, co się chcę obejrzeć, co się nie chcę, a co do których nie jest się pewny. Jest to chyba najwygodniejszy sposób na śledzenie nowości.

Animecalendar

animecalendar.net

(edit: strona od Lutego 2018 nie działa!) Kolejna strona dla tych, co oglądają na bieżąco. Po określeniu strefy czasowej pokazuje, kiedy jaki tytuł wychodzi oraz, który odcinek. Łatwo można też zobaczyć, kiedy jakaś seria się kończy lub dopiero zaczyna. Nie zawsze dobrze tam działa opis i czasem czegoś nie ma, dlatego radzę traktować podane tam informację jako sugestię. I dla pewności dodam, że podane godziny to data emisji w Japonii, nie data wydania przez grupy skanlacyjne.

Animesub

animesub.info

Jeśli komuś zależy na polskich napisach, to powinien się zapoznać z tą stroną. Można tu pobrać napisy wykonywane zarówno przez grupy skanlacyjne, jak i pojedynczych osób. Jakość więc różna więc radzę uważać. Kiedyś namiętnie korzystałem z tej stron, teraz już praktycznie wcale więc nie wiem jak z nowościami na niej. Widzę jednak, że wciąż jest aktualizowana.

Oczywiście podobnych stron jest wiele i wciąż powstają nowe np. kitsu.io, ale powyżej przedstawiłem te sprawdzone przeze mnie, które szczerze polecam.

Spodobał Ci się wpis? Podaj go dalej: