Przegląd miesiąca #03-04/18 – Metal Meeting, nowy sezon anime i urodziny

przegląd 2018 - marzec, kwiecień

Przegląd teoretycznie miał pojawiać się co miesiąc, a znów piszę go po dwumiesięcznej przerwie. Trudno… nie będzie żadnego samobiczowania. Tak bywa, nie pozostaje mi nic innego jak bardziej się przykładać na przyszłość. A, że marzec to dla mnie zawsze wyjątkowy miesiąc to bez zbędnego przedłużania zapraszam!

Przegląd miesiąca to seria wpisów, która nie tylko podsumowuje ostatnie dni i wpisy na blogu, ale też pomaga mi zebrać, przypomnieć i uporządkować wszystkie ważne chwile i momenty miesiąca. Jest to też mój sposób na to ćwiczenie pisania 🙂 Schemat przeglądu jest luźny, czasem jest to moje tu i teraz, czasem coś polecę, różnie to bywa.

Marzec ważnym miesiącem jest 

W marcu się urodziłem więc osobiście to bardzo ważny miesiąc :) Jest to nie tylko czas zabawy z rodziną i znajomymi, ale także czas refleksji. Od kilku lat w dniu urodzin (lub jego okolicach) pisze list do przyszłego siebie. Do siebie za rok, i tego za pięć lat. W tym roku także to zrobiłem.

A post shared by @ryzowyalpak on

Można to robić w dowolny sposób, a najlepsze jest to, że nie trzeba czekać całego roku, aby zadziałała magia tego „ćwiczenia”. Samo pisanie pomaga uporządkować pewne rzeczy w głowie i działa to trochę tak jak pisanie ekspresywne. Oczyszcza umysł i pomaga się skupić. List od zeszłorocznego mnie nie był zbyt optymistyczny, ale tym bardziej mnie to zmotywowało, aby ciężej pracować! :)

Kwiecień też fajny ale mniej ważny

Mniej ważny i nie był też szczególnie spektakularny. Jedynie końcówka jest warta uwagi.

Korzystając z okazji, pojechałem do Opola na parę godzin. I szczerze mówiąc, więcej czasu nie trzeba… Miasto samo w sobie jest dosyć malownicze, ale jak na stolice województwa to niewiele jest tam do zobaczenia. Być może z tego względu, albo może ze względu na wczesną godzinę, miasto było również niesamowicie puste… W rynku i okolicach to jeszcze spotkałem jakieś pojedyncze grupki ludzi, ale kawałek dalej prawie nikogo. Z pustego placu wchodziłem po wzgórzu uniwersyteckim, zresztą bardzo ładnym, i również bardzo pustym. Gdybym miał aparat i więcej czasu to byłoby to świetne miejsce na sesje :)

Opole
W rynku była londyńska budka a trochę dalej… osobliwy pomnik

Ciekawszy był za to Metal Meeting w Świdnicy, czyli koncert trzech metalowych kapel :D Było darcie ryja, było piwo, a przede wszystkim było pogo! Niestety nie mam na tyle dobrego aparatu, aby coś pokazać… próbowałem za to nagrać i coś tam wrzucić na Insta stories.

Metal Meeting

Metal Meeting - pogo

Szczerze mówiąc, potrzebowałem tego. Chociaż nie chciało mi się wychodzić z domu, to na miejscu zrozumiałem, jak bardzo za tym tęskniłem.

P.S. Może nie wygląda ale serio się starałem z tymi zdjęciami ^^;

Sezon Anime: Wiosna 2018

W międzyczasie wystartował kolejny sezon anime! Nie zacząłem oglądać jeszcze wszystkiego, co bym chciał, ale już teraz mogę powiedzieć, że dla mnie absolutnym must-watchem jest Steins;Gate 0 i Boku no Hero Academia 3rd season. I chociaż chciałbym polecić coś, co nie jest kolejnym sezonem a nową serią, to na razie nie mogę…

Z tych nowych widziałem Mahou Shojou Ore i o ile pomysł bardzo mi się podoba, to wykonanie już mniej. Mam wrażenie, że każdy odcinek jest niepotrzebnie przedłużany a całość zmieściłaby się w 12min z lepszym skutkiem. Bo tak, to po prostu nudzi…

Ruszyłem też Last Period, ale po dwóch odcinkach trudno mi stwierdzić, co z tego wyjdzie. Na pewno po zakończeniu sezonu zrobię większy jego przegląd!

Moje tu i teraz

CZUJĘ SIĘ… Zmotywowany do działania! W ostatnim przeglądzie nieco narzekałem. Potrzebowałem czasu, aby przetrawić sytuację i teraz nadszedł czas na ogarnianie się i składanie do kupy tego, co się rozsypało!

CZYTAM… Obecnie tylko blogi i opakowania po artykułach spożywczych. Jednak pomału i nieśmiało zabieram się za kupkę wstydu!

OGLĄDAM… Nowe anime! I jako fan Lary Croft i Tomb Raidera bardzo chciałem iść do kina…  ale nie udało się. Nic jednak straconego bo już niedługo film wyjdzie do sprzedaży.

CHCIAŁBYM… Aby ta wiosna nie była zabójcza dla alergików i by była w miarę rześka! Wybaczcie, wiem, że dla wielu z was wiosna to ulubiona pora roku, ale dla mnie to wstęp do piekielnych temperatur, których nie wytrzymuję.

POTRZEBUJĘ… Oderwać się od Overwatcha i przejść w końcu inne tytuły z mojej kupki wstydu, tym razem growej.

PRACUJĘ NAD… Tym, co zwykle…. jak zaplanować dzień, aby mieć czas na wszystko, co chce ;)

SŁUCHAM… Motywu z Yandere Simulator :D Chwała twórcy, że udostępnił ten utwór, bo mega mi się podoba i wcześniej bezskutecznie szukałem go na YouTubie.

Na blogu pojawiło się

ASMR – przyjemne mrowienie dla snu i relaksu

Share Week 2018 – kto mnie inspiruje i kogo polecam

Violet Evergarden – emocjonalny majstersztyk od KyoAni

Warto przeczytać i obejrzeć

Spodobał Ci się wpis? Podaj go dalej: