Przegląd miesiąca #12/17 — jak zdobyć gejszę? Nowy Rok z Bullet Bookiem

Choinka - przegląd 12-17

Pisząc ten przegląd mam dosyć podły nastrój i chociaż słucham k-popu to nijak nie mogę się rozweselić. Za niecałe 3 godziny jest Nowy Rok, więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Szczęśliwego Nowego Roku! A ja w tym czasie postaram się jak najszybciej upić i przespać ten czas. (p.s. nie udało się)

Jaki był Grudzień?

Szczerze mówiąc, nie pamiętam… zleciał dosyć szybko i zanim się zorientowałem były już święta. A jak święta to i jedzenie. I prezenty. W tym roku na stole było zaskakująco wegańsko. Mnie bardzo posmakowała „ryba” po grecku… tyle że z kotletami sojowymi zamiast ryby :D

Falafele

Robiąc po raz kolejny falafele w piekarniku, stwierdzam, że jednak lepsze są z patelni. Bardziej chrupiące ;)

Moje tu i teraz

CZUJĘ SIĘ…

Chujowo.  Wdzięczny za czas spędzony z rodziną. 

CZYTAM…

Przegląd książek

W grudniu zaszalałem i przeczytałem aż 3 pozycje. O Duchowym życiu zwierząt już pisałem w [tym] wpisie i po skończeniu książki nadal utrzymuje swoje wrażenia. Jest to świetna pozycja dla każdej osoby ciekawej świata naszych mniejszych braci.

O Twoim roku z Bullet Bookiem dowiedziałem się dzięki blogosferze… i mam mieszane uczucia. Książkę kupiłem jako prezent pod choinkę, ale stwierdziłem, że nie zaszkodzi, jak też ją przeczytam. I dobrze zrobiłem, bo inaczej obdarowana osoba mogłaby pomyśleć, że naprawdę polecam tą metodą organizowania się. A trudno mi to polecić. Faktycznie, tytuł jest pięknie wydany, przyjemnie się czyta i zawiera masę inspiracji, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że opisana metoda jest niemożliwa do spełnienia… Gdyby ktoś chciał prowadzić bullet book tak jak w tej książce to spędzałby nad kreśleniem tabelek, ozdobnych ramek i innych pierdółek większość dnia.

Nie mam problemu z planowaniem i zapisywaniem różnych rzeczy, sam prowadzę planer-kalendarz, ale wiele pomysłów z tej książki jest zupełnie nieefektywna. Po co rozrysowywać coś na kilka stron i stwarzać listy z każdą możliwą pierdołą skoro można to zawrzeć w zwykłej rozkładówce tygodnia? Być może miałem mylne oczekiwania, ale wg okładki powinienem nauczyć się organizować życie, a prędzej nauczyłem się co najwyżej rysowania tabelek.

Twój rok z Bullet Bookiem #1

Twój rok z Bullet Bookiem #2
Czy naprawdę trzeba to aż tak komplikować?

I chociaż organizacja to słaby punkt książki to wszelkie estetyczno-wizualne porady są całkiem fajne. Chętniej korzysta się z kalendarza prowadzonego w ładny sposób a pokazany system znaczników w pewnym stopniu zaadaptowałem do swojego planera 😉 I powiększyłem swój zbiór prostych ikon-rysunków.

W końcu przeczytałem też Czwarty: Tatsuyuki Oyamato, który przeleżał na mojej półce dobre ponad pół roku. I za wiele powiedzieć nie mogę. Dosyć przeciętny yaoiec z yakuzą w tle. Osobiście bardzo podobała mi się kreska i design głównego bohatera, ale miejscami nie wiadomo co się dzieje i kto mówi daną kwestię.

OGLĄDAM…

Hmmm…. nic? Nie miałem czasu ani na anime, ani na seriale. Aż sam się sobie dziwie. Nawet Kevina w święta nie obejrzałem… On leciał w ogóle? Ktoś widział?

CHCIAŁBYM…

Aby w przyszłym roku więcej miast, wzorem Słupska, zrezygnowało z fajerwerków na rzecz pokazów laserowych i innych atrakcji. Póki co nie robię żadnych postanowień i celów noworocznych. Je zrobię pod koniec stycznia.

POTRZEBUJE…

Mniej grać a więcej pisać na blogu i ogólnie bardziej się rozwijać.

PRACUJE NAD…

Nie tyle pracuje co zaczynam się uczyć… kursu marketingu mediów społecznościowych od Googla. Zobaczymy, co z tego wyjdzie ;)

GRAM…

W mój nowy nabytek znaleziony pod choinką 😉 Bardzo chciałem mieć planszówkę dedykowaną dla dwóch graczy, ponieważ lubię spotkania z kimś sam na sam a mało jest gier, które by wtedy pasowały. A co może być lepszego niż gra okrzyknięta Najlepszą Grą 2-osobową (nominacja Golden Geek, USA, 2017)?

Zawartości Gejsz

Gejsze (bądź Hanamikoji) to minimalistyczna gra karciana, w której masz tylko 4 działania na rundę. Celem jest zdobycie przychylności tytułowych gejsze a przychylność zdobywamy za pomocą prezentów. Każda gejsza lubi co innego a ilość danych prezentów, w postaci kart, oraz wartość gejszy jest widoczna na każdej karcie. Jest to o tyle ważne, że gejsze mają różne wartości a żeby wygrać trzeba zdobyć przychylność 4 gejsz bądź gejsz o łącznej wartości 11. Jedna gra może trwać 1-3 rund i za każdym razem trzeba mocno przemyśleć swoje ruchy. Partia Gejsz

Mogłeś przegapić

Na blogu pojawiły się wpisy:

Warto przeczytać

Warto zobaczyć

Spodobał Ci się wpis? Podaj go dalej: