Odkrycia i perełki wiosny. Blogowo, Youtubowo i kosmetycznie

Mówiąc krótko, jest tu parę blogów i kanałów na YouTube wartych uwagi. Zaledwie kilka pozycji, ale za to pełne wartościowych treści. Jest też mój kosmetykowy hit, bardzo potrzebny już od początku naszej wiosny 🙂

Uwaga, w tym wpisie jest dużo achów, ochów i ogólnego podziwu, na co wskazuje tytuł wpisu, więc osoby uczulone na tego typu treści niech czują się ostrzeżone!

Blogi

logo bloga Almost Paradise

Almost Paradise

Tak naprawdę nie jest to odkrycie a przypomnienie sobie. Bo Kahę i Keczupa zacząłem czytać, kiedy jeszcze uczyły angielskiego małych chińczyków. Niestety, dziwnym trafem nie dodałem bloga do mojego Feedly (czytnik treści, jakby co). A o tym, co tam nie trafia prędzej czy później zapominam… mea culpa.

Dziewczyny na luzie i z jajem, piszą o swoich perypetiach i lolicim stylu życia. Teraz są to głównie podróże, wcześniej były to Chiny. Polecam zacząć od tych starszych wpisów, bo to, jak wygląda chińska szkoła i wychowanie, to się nam w naszych europejskich głowach nie mieści.

logo bloga Ulica Ekologiczna

Ulica ekologiczna

Rzadko szukam nowych blogów, ale wyraźnie brakowało mi w moim feedzie treści eko i zero waste. Zawsze to się człowiek dowie, co robić, a czego nie by naszej planecie, a przez to nam wszystkim, żyło się lepiej.

Teraz są wakacje, więc warto dowiedzieć się jak podróżować odpowiedzialnie albo jak zrobić piknik z szacunkiem dla przyrody. Nie generując przy okazji tony śmieci, bez toksycznych oparów zwęglonych na ruszcie zwierząt.

Youtube

7 metrów pod ziemią - banner

7 metrów pod Ziemią

Wywiady z tego kanału polecałem już nie raz i mam ochotę robić to za każdym razem, gdy Rafał wrzuca kolejny materiał. W przeciwieństwie do wielu podobnych formatów autor nie gwiazdorzy i nie próbuje zwracać na siebie uwagi. Jest szczerze zainteresowany swoim gościem i tym, co ma do powiedzenia. A zawsze jest co opowiadać. Na podziemnym parkingu warszawskiego biurowca , nagrywany jest społeczny talk-show. Swoją historie przedstawiła między innymi pani, co zarabia na seks kamerkach, była osoba uzależniona od hazardu, świadek Jehowy, komornik, Syryjczyk, anorektyczka, marynarz…. Warto posłuchać ich historii, co mają do powiedzenia i z czym się zmagają.

Na Gałęzi - logo

Na Gałęzi

Nie oglądam filmów i jako tako mnie nie interesują (wyjątkiem są animacje) więc nic dziwnego, że nie znałem tego kanału. Ale to się zmieniło, kiedy zacząłem szukać informacji, jak mogę poprawić swój warsztat. Marcin na przykładzie różnych znanych filmów pokazuje, jak zostały nakręcone poszczególne sceny, zwraca uwagę na detale, na które zwykle się nie patrzy, ale nasza podświadomość je wyłapuje. Uczy montażu, pracy kamery, światła itp. I to tak, że nie sposób się nudzić oglądając jego kanał. Zastanawialiście się kiedyś, jak zostały zrobione epickie sceny w Grze o Tron? Albo jak wykreowali świat pokazany w Avengersach?

Posłuchaj o Anarchizmie

Przez pewien czas nieregularnie wrzucali treść, więc można powiedzieć, że to również odkryłem na nowo 🙂

O anarchizmie powstało wiele szkodliwych mitów i nadal większość uważa, że jest to doktryna, która prowadzi jedynie do chaosu i braku prawa. Nic bardziej mylnego! Przede wszystkim jest wiele odmian anarchizmu, a na świecie są już miejsca, w których idea ta jest wprowadzona w życie. Ale o tym, i o wielu innych ciekawych aspektach możecie posłuchać na tym kanale. 🙂

Nawet posiadając różne poglądy, można cieszyć się ciekawych podcastem a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego.

Przy Kawie o sprawie

Nie jest to osobny kanał, ale satyryczny program Krytyki Politycznej. W odpowiedzi na absurdalność i niski poziom rodzimych debat na temat praw kobiet powstała parodia „Kawy na ławę”. Głos ekspercki w mediach jest niemal zawsze męski niezależnie od tematu rozmów, nawet jeśli dotyczy on zdrowia kobiet. Doszło do tego, że po wielotysięcznych protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego jedna z największych stacji telewizyjnej nie chciała zaprosić żadnej kobiety do rozmowy.

A ponieważ mówienie o problemie na poważnie, proszenie i żądanie nie poskutkowało, to polskie publicystki z Agatą Diduszko-Zyglewska na czele postanowiły to zmienić… śmiechem! W programie są cytowane i parafrazowane prawdziwe wypowiedzi polskich polityków, publicystów oraz głos Kościoła. Tyle że role kobiet i mężczyzn są zamienione… co świetnie pokazuje absurd, głupotę i bezwzględność tych wypowiedzi.

Oglądnij i sam sprawdź. Czy boisz się korzystać z penisa zbiorowego, wiesz co to jest bruzda poviagralna albo dlaczego zamiast strzelnic powinny powstawać kluby BDSM.

Inne

Kiss my face, Face Factor Sunscreen, SPF 30

Krem przeciwsłoneczny to dla mnie must-have podczas słonecznej części roku. Niechęć do opalenizny i stosy badań nad szkodliwością słońca dla skóry skutecznie mnie motywują do sumiennego smarowania się przed wystawianie buzi na zgubne fale UVA i UVB.

Przez długi czas szukałem czegoś przeciwsłonecznego na twarz. Czegoś, co będzie lekkie, będzie miało dobry, wegański skład, będzie odpowiednio chroniło i jednocześnie nie zrujnuje mojego portfela. I znalazłem to!

Kiss my Face, krem do twarzy z SPF 30

Dodatkowo nie zawiera on chemicznego filtru oxybenzone, więc nie szkodzi rafie koralowej i morskiemu życiu . (link) Można więc spokojnie jechać na Hawaje 🙂

Kremu używam już dłuższy czas i jestem zachwycony. Nie zapycha, nie śmierdzi i nie jest tak tłusty, jak kremy do ciała. Jedynym minusem może być dostępność. Ja swój egzemplarz kupiłem w zagranicznym sklepie iHerb. Koszty wysyłki nie są duże (łącznie zapłaciłem 46,50zl) i ceny są w złotówkach, ale niestety czeka się około miesiąca na przesyłkę.

Soczewki Beaucon Jewels Pink Brown

Soczewki kontaktowe noszę już nieprzerwanie od gimnazjum. Chociaż kupowałem też kolejne okulary, to służyły mi raczej do chodzenia po domu, a na co dzień do szkoły i pracy nosiłem soczewki.

Będzie już z X, od kiedy noszę tzw. cirle lenses, czyli kolorowe soczewki, popularne zwłaszcza w Japonii i Korei. Większość z nich są roczne, ale ja jakoś temu nie ufam i zwykle korzystam z nich około 6 miesięcy. I żeby była jasność, nosiłem też „zwykłe”, przeźroczyste soczewki, ale ich komfort wcale nie był lepszy. Często były suchsze pomimo krótszej używalności i mniej korzystne cenowo.

Soczewki Beucon Jewels Pink Brown

Ostatnim hitem były u mnie soczewki Beaucon Jewels Pink Brown. Na początku nie byłem przekonany do wzoru z tak grubą i widoczną obwódką, ale zaryzykowałem… i zakochałem się w nich od pierwszego założenia! Różowy kolor na moich piwnych oczach zrobił się bardziej fioletowy, ale całość wygląda dosyć naturalnie i po prostu ładnie. Strasznie żałuje, że już nadszedł czas zmiany. Następca też jest różowy, ale mniej komfortowy i szybciej męczą mi się oczy.