Jak nie być burakiem na Woodstocku/ festiwalu muzycznym?

Pewne rzeczy wydają się oczywiste. Jedną z nich jest zachowywanie się w odpowiedni sposób. I nie mam tu na myśli wydumanego savoir-vivru czy innych zasad trzymania kija w tylnej części ciała. Mam na myśli zwykłą empatię i szacunek do ludzi wokoło. Nie naprzykrzanie się, sprzątanie po sobie, uprzejmość… tak, by każdy mógł miło korzystać z przestrzeni publicznej. W skrócie…nie robić bydła!

Jak nie być burakiem na Woodstocku?

Przede wszystkim SZANUJ

Na Najpiękniejszy Festiwal Świata, czyli Woodstock jeżdżę od 2014 r. Od tego roku organizowany pod szyldem Pol’and’Rock Festival. Nie znam innych festiwali muzycznych, ale podejrzewam, że poniższe punkty również mają zastosowanie, bo zasada jest jedna. Szanuj innych.

Na Woodstocku w powietrzu czuć wolność, przyjaźń i niesamowicie pozytywną energią. Warto się przyczynić, aby każdy uczestnik tak właśnie go zapamiętał. To nasze wspólne miejsce, dbajmy o nie.

Jak nie być burakiem

 • Sprzątaj po sobie i zachowuj czystość wokół siebie

  Wbrew pozorom na terenie festiwalu są śmietniki, wiec korzystajmy z nich. W obozie natomiast wszystkie śmieci od razu wyrzucajmy do wora, tak by nie pofrunęły siną w dal. Spokojnie, jeśli nie masz worka, będą rozdawane. Przygotowanych jest również 30 punktów, w których można oddawać śmieci. Tutaj jest mapka [KLIK] . To wszystko jest nie bez znaczenia, jeśli weźmie się pod uwagę, że co roku po festiwalu wywożonych jest około 400 ton śmieci!(1).

 • Ogarnij teren po obozie/ namiocie

  Nie zostawiaj wbitych flag a wykopane dziury zasyp. Wszystkie śmieci zbierz do wora. Nawet jeśli nie masz czasu zanieść je do punktu, to ekipie sprzątającej będzie o wiele lżej, jeśli każdy zostawi po sobie zamknięty worek.

 • Szanuj mienie festiwalu

  Toi toie, namioty organizatorów i sprzedawców, barierki, plakaty… to wszystko jest dla nas.

 • Szanuj innych

  Jeśli idziesz do namiotu kogoś innego nie śmieć i nie rób syfu, nie sikaj innym pod namiotem, jak pijesz z kubka, a nie butelki to staraj się nie oblewać innych itp.

 • Nie wpychaj się i nie napieraj w kolejce

  Tak olbrzymia ilość ludzi powoduje, że kolejki są wszędzie. Do toi toiek, pryszniców, Lidla, SiemaShopu, jedzenia, bankomatu… Ale też wszyscy w nich sprawiedliwi stoimy. Nie wciskaj się, nie omijaj i nie napieraj, to nie pomoże, a sprawia tylko dodatkowe ryzyko.

 • Przestrzegaj zasad i poleceń ekipy festiwalu

 • Reaguj, jak widzisz coś niebezpiecznego

  Może to tylko ktoś się upił i zasnął, a może potrzebuje pomocy. Tak samo, jak ktoś długo śpi w namiocie, w trakcie gorącego dnia to sprawdź, jak się czuje. W razie potrzeby informuj Pokojowy Patrol.

 • Nie bierz ze sobą napojów w szklanych butelkach

  Nie bez powodu na terenie festiwalu, i w całym Kostrzynie, podczas tych paru dni nie da się kupić między innymi wódki. Oczywiście nikt plecaków nie będzie przeszukiwał, dlatego jak już coś macie to po wypiciu od razu wyrzućcie do kontenera!

 • Wypal papierosa w miejscu

  Chodzenie w tłumie z papierosem w buzi nie jest zbyt mądre. Nie to, że innym przeszkadza i szkodzi, to jeszcze można kogoś poparzyć.

 • Nie wyrzucaj jedzenia

  Lepiej oddaj komuś, zawsze się znajdzie ktoś głodny.

 • Baw się dobrze! 🙂

Źródła:

1) https://polandrockfestival.pl/informacje/eko

Spodobał Ci się wpis? Podaj go dalej: